MOTOSALON PRAHA 2011 - Mezinárodní veletrh motocyklů, příslušenství a oblečení

V roce 2010 měla premiéra motocyklového veletrhu, která se odehrávala v jihomoravské metropoli, mimořádný ohlas u motoristické veřejnosti. Veletrh během čtyř dnů navštívilo více než 60 tisíc návštěvníků. Své novinky představila téměř stovka vystavovatelů, mezi nimiž byly zastoupeny takřka všechny významné motocyklové značky dostupné na našem trhu.

Motosalon organizuje společnost Veletrhy Brno, a.s. ve spolupráci s motocyklovou sekcí Svazu dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu. Druhý ročník veletrhu, se dle dohody organizátorů, uskuteční ve výstavním areálu PVA v Praze – Letňanech. Vystavovatelé zde obsadí dvě haly s celkovou plochou cca 15 tisíc čtverečních metrů.

Reprezentativně budou zastoupeni téměř všichni významní výrobci motocyklů, skútrů, čtyřkolek, oblečení, obuvi, příleb a dalšího souvisejícího sortimentu. Své novinky pro rok 2011 veřejnosti představí značky jako jsou například Aprilia, BMW, Harley-Davidson, Honda, Husaberg, Hyosung, Kymco, Moto Guzzi, Yamaha nebo Yuki. Při brněnské premiéře Motosalonu chyběla KTM a Suzuki. Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že letos obě tyto značky na Motosalon přijedou a představí se i stroje značek Piaggio, Gilera a Vespa prostřednictvím svého nového dovozce. Ani milovníci čtyřkolek nepřijdou zkrátka – v pražských Letňanech na ně budou čekat expozice takových gigantů, jako jsou Arctic Cat, TGB, Access Motor nebo Can-Am.  Zastoupení budou mít  také vozidla na elektrický pohon a i letos bude možné důkladně se seznámit s modely soutěžícími v anketě Motocykl roku 2011. Nedílnou součástí veletrhu budou také atraktivní návštěvnické programy s motocyklovou tématikou. Mezi nimi také ty, které jsou zaměřeny na bezpečnost silničního provozu. Návštěvníci se mohou těšit nejen na jízdy zručnosti nebo motocyklové trenažéry, ale proběhnou zde i exhibice motocyklových kaskadérů. Svůj prostor dostanou také interaktivní programy za účasti významných osobností. Jednou z nejvýraznějších tváří letošního Motosalonu bude motocyklový závodník Karel Abraham, účastník elitní kategorie Moto GP.

Návštěvníci budou mít možnost potkat jej na expozici Automotodromu Brno. Dále probíhají jednání o účasti dakarských jezdců z KM Racing teamu.

Jedním z primárních cílů veletrhu Motosalon je podpořit úsilí dovozců o oživení motocyklového trhu. Proto je maximálně podpořen cílenou mediální a PR kampaní zahrnující odborný a denní tisk, outdoor, internet, rozhlas a v neposlední řadě také televizní kampaň, která probíhá v TV Prima a TV Joj.

V roce 2012 se pak výstava opět přestěhuje na výstaviště do Brna. Toto střídání místa konání by mělo zaručit oslovení co nejširší skupiny motocyklových nadšenců.

Provozní doba veletrhu:

3. 3. 2011 (čtvrtek)

09.00 - 11.00 hod. vstup pouze pro akreditované novináře a odborníky

11.00 - 20.00 hod. vstup pro veřejnost

4. - 5 . 3. 2011 (pátek – sobota)

10.00 – 20.00 hod. vstup pro veřejnost

6. 3. 2011 (neděle) 10.00 – 17.00 hod.

Vstupné: celodenní vstupenka 150,- Kč, vstupenka pro odborné školy 80,- Kč

Doprava:

Nejpohodlnější doprava do areálu PVA je linkou metra C do stanice Letňany. Pro dopravu do PVA slouží i pravidelné linky MHD do autobusové stanice - Výstaviště Letňany, popř. Letňany (metro C). Areál PVA – Letňany nabízí přes 3000 parkovacích míst.

Více informací: www.bvv.cz/motosalon