Nové čistící stroje zajistí lepší úklid chodníků v Praze 7

Radnice Prahy 7 nepolevuje ve svém úsilí o čistou a uklizenou Sedmičku. Rozhodla se nakoupit nové čistící stroje, které pomohou při dočišťování chodníků mimo dobu pravidelného úklidu.

Radnice Prahy 7 nepolevuje ve svém úsilí o čistou a uklizenou Sedmičku. Rozhodla se nakoupit nové čistící stroje, které pomohou při dočišťování chodníků mimo dobu pravidelného úklidu. Dva elektrické vysavače Glutton využije pro čištění chodníků v centru, čtyřkolka Journey Man Gladiator pak zajistí dočištění ulic v okrajových částech Prahy 7.

Pravidelný úklid chodníků probíhá na území sedmé městské části na hlavních komunikacích šestkrát týdně, na vedlejších pětkrát týdně. Tři nové stroje mají zajistit dočišťování chodníků mimo dobu pravidelného úklidu. Jejich nespornou výhodou je schopnost dočistit méně dostupné lokality.

„Jsme si vědomi toho, že obyvatelé Prahy 7 vnímají čistotu a stav veřejných prostranství jako prioritu. Zakoupené stroje pomohou odstranit zbytky nečistot z chodníků, které zde zůstávaly po běžném úklidu,“ uvedl zástupce starosty Městské části Praha 7
MUDr. Tomáš Kaštovský.

Praha 7 řeší problémy se znečištěnými chodníky již dlouho. Na jejich údržbu vynakládá velké úsilí. Letos dokonce finanční prostředky na úklid oproti loňskému roku navýšila. Přesto se množily stížnosti místních obyvatel na stav veřejného prostranství, především na znečištění ulic od psích exkrementů.

„Do pořízení strojů investovala městská část 1.3 mil Kč ,“ dodal místostarosta Městské části Praha 7 Josef Neuberg.

Slavnostní zprovoznění čistících strojů na úklid chodníků se uskuteční za přítomnosti zástupců radnice 26. srpna 2010 v 9:30 hod na Řezáčově náměstí v Praze 7.