Od června začínají v Praze 7 fungovat smíšené parkovací zóny

Od 1. června 2011 budou moci ve vybraných úsecích Zóny placeného stání (ZPS) v Praze 7 zaparkovat rezidenti i návštěvníci. Režim smíšených zón bude platný od pondělí do pátku, od 8 do 18 hodin. Ve zbývajícím čase budou zóny fungovat jako rezidenční.

„Plánované úpravy vycházejí z našich zkušeností s dosavadním fungováním ZPS a samozřejmě rovněž z podnětů a návrhů, které nám předkládají občané. Pro zavedení smíšených zón byly vytipovány ty lokality, jež nejsou přes den tolik vytíženy rezidenty a zároveň je zde situováno více prodejen či rozličných provozoven, jako jsou lékárny, zdravotnická zařízení, restaurace, kulturní instituce atd. Tímto krokem chceme vyjít vstříc návštěvníkům Prahy 7, kteří v některých lokalitách mívali problémy zaparkovat, a zároveň podpořit místní živnostníky,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg.

Návštěvníci budou moci ve smíšených zónách zaparkovat s platným parkovacím lístkem od pondělí do pátku mezi 8 a 18 hodinou. Ve večerních a nočních hodinách, stejně jako o víkendech, budou tyto zóny vyhrazeny pouze rezidentům.

Ceny parkovacích lístků se ve smíšených zónách budou pohybovat mezi 15 – 30 Kč, dle jednotlivých tarifů, návštěvníci zde budou moci parkovat maximálně 6 hodin. Pro rezidenty s platnou parkovací kartou zde bude parkování neomezené.

Umístění smíšených zón na území Prahy 7 (vždy ve směru jízdy):

Letohradská  - vpravo v úseku  Nad štolou - Muzejní                                                                                                                                                                                                                                                                               Strossmayerovo nám. proti č. 9  - vlevo podél kostela
Jirečkova -vlevo
Kamenická - vlevo v úseku Letohradská - Dobrovského
Čechova - vpravo v úseku M. Horákové - Keramická
Jana Zajíce vpravo v úseku Korunovační - U Sparty
Tusarova - vpravo v úseku Komunardů - Na Maninách
U Pergamenky - vpravo v úseku Jankovcova - vjezd do objektu čp. 1455/11
Ortenovo náměstí - od ulice Osadní k tramvajové zastávce
Tusarova - vpravo v úseku  Osadní - Komunardů (jednosměrná větev vpravo)
Tusarova - vpravo v úseku Jankovcova - Na Maninách
Rajská
Poupětova - v úseku U městských domů - Argentinská
Poupětova - vpravo v úseku Komunardů - Osadní
Osadní - vpravo v úseku Dělnická - Tovární
Osadní - v úseku U průhonu - Plynární
V háji - v úseku od Jateční - Dělnická
Přívozní - vpravo v úseku U Pergamenky - Jankovcova
Jankovcova - vpravo v úseku Dělnická - U Uranie
Jankovcova- vpravo v úseku Dělnická - Tusarova
Jankovcova  - vpravo v úseku U vody - U parního mlýna
Argentinská proti č. 38 - od ulice V zákoutí