Praha 7 zahájila kondiční cvičení ve Stromovce

Městská část Praha 7 zahájila projekt kondičního cvičení pro veřejnost. Návštěvníci Stromovky zde nyní mohou pod vedením odborných lektorů přispět ke zlepšení své fyzické kondice. Kurzy probíhají v prostoru před Planetáriem vždy v pondělí a ve středu, od 10 do 11 hodin. Pro všechny zájemce jsou realizovány zdarma.

„Kondiční cvičení je určeno pro širokou veřejnost bez ohledu na věk. Věřím, že o možnost přispět ke svému zdravému životnímu stylu v příjemném prostředí Královské obory bude zájem. Již dnešní první hodina ukázala, že možnosti zacvičit si v přírodě s chutí využili jak zástupci starší generaci, tak kupříkladu maminky s dětmi,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg.    

Kondiční cvičení pro veřejnost  realizuje MČ Praha 7 ve spolupráci s občanským sdružením Sedmička v pohybu. Kurzy probíhají pod vedením odborných lektorů. Důraz je kladen na mírnou, ale opakovanou zátěž a cílené posilování hlavních svalových skupin. Lektoři se zaměřují na individuální možnosti každého účastníka
a vhodnou volbu limitů intenzity zátěže.

Kondiční cvičení se koná každé pondělí a středu, od 10 do 11 hodin ve Stromovce před Planetáriem. Kurzy zde budou probíhat až do 28. 9. 2011.