V Kulturním centru Vltavská se uskuteční již 2. ročník projektu „Totalita do 21. století nepatří!“

Čtvrtek 16. září 2010 bude v Praze 7 věnován 2. ročníku úspěšné kampaně zaměřené proti extremismu. V Kulturním centru Vltavská proběhnou v dopoledních hodinách přednášky určené žákům a studentům základních a středních škol z Prahy 7...

Čtvrtek 16. září 2010 bude v Praze 7 věnován 2. ročníku úspěšné kampaně zaměřené proti extremismu. V Kulturním centru Vltavská proběhnou v dopoledních hodinách přednášky určené žákům a studentům základních a středních škol z Prahy 7, jež budou zaměřeny na zločiny komunismu a levicový extremismus. Program stejně jako loni vyvrcholí večerním rockovým koncertem.

Projekt „Totalita do 21. století nepatří“ byl zahájen v roce 2009 jako připomínka 20. výročí pádu komunistického režimu v Československu. Letos se radnice Prahy 7 rozhodla na úspěšnou kampaň navázat.

Dopolední část bude věnována přednáškám a divadelnímu pásmu se zaměřením na levicový extremismus. Besedy na téma zločiny komunismu, určené žákům 9. ročníků základních škol a studentům středních škol se sídlem na území Prahy 7, budou doplněny o filmové ukázky. Zúčastní se jich také zástupci Konfederace politických vězňů a Židovské obce.

„Chceme mladé generaci touto formou předat co nejvíce informací o problematice  extremismu, xenofobie či rasismu. Témata letošních přednášek se zaměří na pojmy totalita, diktatura nebo omezování osobní svobody,“  uvedl starosta Městské části Praha 7  Marek Ječmének.

V 19:00 hodin vystoupí ve Velkém sále Kulturního centra Vltavská skupiny  Šanov I, SPS a HUDBA PRAHA.  Mezi jednotlivými vstupy rockového koncertu bude na plátně promítán informační materiál mapující zločiny komunismu. Večerem bude provázet moderátor a hudební publicista Petr Korál.

Program projektu „Totalita do 21. století nepatří! Rockování proti totalitě“

Přednášková část se zaměřením na levicový extremismus pro studenty a žáky
9.00 zahájení
9.15 přednáškové pásmo Imperativ, o.s – hudební scéna před rokem 1989, činnost StB, srovnání práce VB a PČR s ohledem na lidská práva
10.15  Vida Neuwirth – přednáška a krátké divadelní pásmo
11.15 MUDr. Naděžda Kavalírová z Konfederace politických vězňů – osobní zkušenosti s persekucí ze strany komunistického režimu, přednáška a diskuse
12.15 - závěr

Rockový koncert v KC Vltavská, Bubenská 1, Praha 7 (Velký sál)
Vstupné: 150,- Kč

19.00 – zahájení
ŠANOV I ( punková a hardcorová skupina )
přestávka – prezentace informačního materiálu mapujícího zločiny komunismu a nacismu
SPS (punková skupina)
přestávka – prezentace informačního materiálu mapujícího zločiny komunismu a nacismu
HUDBA PRAHA (skupina českého undegroundu)

23.00 – závěr