V Praze 7 se od ledna 2012 nájemné zvyšovat nebude

Sedmá městská část nebude od ledna příštího roku pokračovat v deregulaci nájemného. Rozhodla o tom Rada MČ Praha 7 s cílem zmírnit dopad neustálého zvyšování nákladů na bydlení v době krize.

„Ze zkušenosti víme, že se mnozí občané Prahy 7 se se zvyšováním životních nákladů vyrovnávají jen velmi obtížně. Dokládá to také rapidně narůstající počet žádostí o finanční pomoc v rám programu na podporu nájemníků zasažených deregulací. Zatímco v roce 2009, kdy jsme s tímto programem začínali, příspěvek na nájem obdrželo 12 žadatelů, v prvním pololetí tohoto roku jsme vyhověli již 84 žádostem,“ uvedla radní MČ Praha 7 Marcela Justová.

Nájemné v obecních bytech v Praze 7 v současné době činí 99 Kč/m2/měsíc. K poslednímu navýšení došlo v polovině tohoto roku. MČ Praha 7 však v rámci této vlny deregulace neuplatnila maximální možné zvýšení vyplývající ze zákona. Nájemné se zvedlo o cca 11 – 14 Kč/m2/měsíc.

V letech 2009 a 2010 sedmá městská část s ohledem  na dopady celosvětové ekonomické krize k deregulaci nájemného nepřistoupila.