"Volf Jazztet hraje pro seniory" a "Den solidarity mezi generacemi" - to jde dohromady!

Jestli platí, že hudba nezná hranic mezi zeměmi a jazyky, dvojnásob to může platit pokud jde o bourání hranic mezi generacemi. A o tom je i koncert "Volf Jazztet hraje pro seniory“, který zařadilo do svého repertoáru Divadlo 90 U Valšů.

Ne náhodou byl zvolen termín 27.4.2011 protože je to fakticky v předvečer Evropského dne solidarity mezi generacemi". Vznikl tak unikátní projekt, který jde napříč generacemi a ukazuje, že jsou místa, kde není vůbec důležité, kolik je komu let. Tady jsou všichni na jedné vlně.

Trombonista Bohuslav Volf  (skladatele, aranžére, pedagog a také dirigent Bohemia Big Bandu) stál u zrodu našeho jazzrocku, u obohacování hard bopu rockovými prvky, zatím ještě v ryze akustické podobě. Vždyť u něj se v půli sedmdesátých let etablovali takové osobnosti jako dirigent a skladatel Milan Svoboda, zakladatel Pražského výběru Michal Kocáb a další. Jeho Volf Jazztet vozil z evropských i světových festivalů za přínos současnému jazzu jednu cenu za druhou.

VOLF JAZZTET- septet lze označit za kapelu „dvou tváří“. Hraje tradiční dixieland i moderní swing. Soubor Konzervatoře Jaroslava Ježka vystoupí ve složení: Vincent Tomáš - trubka, Gostík Jan - trubka, Němec Zdeněk - pozoun, Klimek Ondřej - sax/klar., Tonová Anežka - sax/klar., Worek Michal - piano, Hudák Petr - bass, Antonů Marek - bicí

Pokud i vy souhlasíte s tím, že mezigenerační problém můžeme „smazat“ hudbou, přijďte na koncert Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka "Volf Jazztet hraje pro seniory" 27.4. od 16 hodin v Divadle 90 U Valšů, Karolíny Světlé 18, Praha 1 (souběžná ulice s nábřežím mezi Národní divadlem a Novotného lávkou směr Karlův most).

www.zivot90.­cz