O nabídce na odkoupení Parkhotelu by mělo být jasno po příštím týdnu

V úterý 13. července 2010 by měly být k dispozici podrobnosti o nabídce společnosti Neocity Towers, která dvě hodiny před zasedáním zastupitelstva, jež mělo dne 23. června 2010 rozhodnout o umístnění nové radnice Prahy 7, předložila návrh na odkoupení budovy Parkhotel Praha...

V úterý 13. července 2010 by měly být k dispozici podrobnosti o nabídce společnosti Neocity Towers, která dvě hodiny před zasedáním zastupitelstva, jež mělo dne 23. června 2010 rozhodnout o umístnění nové radnice Prahy 7, předložila návrh na odkoupení budovy Parkhotel Praha ve Veletržní ulici. K doložení dokumentů prokazujících vlastnické právo k nabízenému objektu či právo jednat o jeho odprodeji jménem vlastníka a doplnění dalších nezbytných údajů vyzval koncem minulého týdne společnost Neocity Towers starosta Prahy 7 Marek Ječmének. 

„Od Neocity Towers nám 29. června přišla odpověď, v níž nás společnost žádá o posunutí termínu, jež byl stanoven na 2. července. Jako důvod uvádí služební pobyt jednatele v zahraničí. S ohledem na zájem o co nejserióznější posouzení dané nabídky, jsem akceptoval schůzku se zástupcem společnosti, jež by se měla uskutečnit 13. července. Pokud nám v tomto termínu Neocity nedoloží veškeré požadované dokumenty, nebudeme se touto variantou dále zabývat,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének. 

Praha 7 měla na zasedání svého zastupitelstva dne 23. června 2010 původně projednávat nabídku PPF Property Limited na výstavbu nové budovy v Argentinské ulici. Tuto variantu zastupitelstvu doporučila pracovní komise, jež se touto problematikou detailně zabývala ve stávajícím volebním období. Přijetí definitivního rozhodnutí, kam se úřad sedmé městské části, poliklinika a kulturní centrum přestěhuje, mělo korunovat již téměř 17 let trvající snahu přesunout radnici a příspěvkové organizace Prahy 7 do vlastního objektu. 

Úřad městské části Praha 7 nyní sídlí v pronajatých, zastaralých prostorách na nábřeží Kapitána Jaroše. Do této budovy se radnice sedmé městské části přestěhovala z dosavadního již nevyhovujícího objektu v roce 1993. Nájem přitom vyprší v roce 2015, po tomto datu se úřad může ocitnou bez jakýchkoli prostor.