O nové radnici Prahy 7 se rozhodne zřejmě až po volbách

PPF Property Limited dnes informovala sedmou městskou část o svém záměru pokračovat v jednání o možné realizaci projektu výstavby radnice Prahy 7 v Argentinské ul. až s nově složeným zastupitelstvem po říjnových komunálních volbách.

PPF Property Limited dnes informovala sedmou městskou část o svém záměru pokračovat v jednání o možné realizaci projektu výstavby radnice Prahy 7 v Argentinské ul. až s nově složeným zastupitelstvem po říjnových komunálních volbách. Důvodem je skutečnost, že se z celé záležitosti stalo předvolební téma a předložená nabídka je nyní posuzována spíše z hlediska politického nežli obsahového.

„Postoji PPF celkem rozumím a nemám s ním problém. V současné době prověřujeme další dvě nabídky a je pravděpodobné, že by se vše nezbytné pro finální rozhodnutí zastupitelstva do voleb stejně připravit nestihlo. Naším primárním cílem v tuto chvíli je nedopustit, aby se celý proces, na němž zde přes tři roky intenzivně pracujeme, zastavil a po volbách se začínalo opět od začátku. Rozhodnutí o nové radnici je zcela stěžejní prioritou a všichni bychom si měli uvědomit, že tak nečiníme pro toto nebo příští volební období ale pro desítky dalších let. Chceme tedy příštímu vedení radnice připravit detailně zpracované podklady ke všem relevantním variantám, aby nové zastupitelstvo mohlo v této věci rozhodnout maximálně zodpovědně a zároveň v co nejkratší možné době,“ uvedl starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

Kromě již zpracované nabídky PPF Property Limited na výstavbu nového objektu v Argentinské ul. se městská část v současné době zabývá ještě nabídkou společnosti Neocity Towers na odkoupení Parkhotelu ve Veletržní ul. Jednání bylo obnoveno rovněž se společností Orco, která městské části nabízí budovu bývalých Elektrických podniků v Bubenské ul.    

Přijetí definitivního rozhodnutí, kam se úřad sedmé městské části, poliklinika a kulturní centrum přestěhuje, by mělo korunovat již téměř 17 let trvající snahu přesunout radnici a příspěvkové organizace Prahy 7 do vlastního objektu.

Úřad městské části Praha 7 nyní sídlí v pronajatých prostorách na nábřeží Kapitána Jaroše. Do této budovy se radnice přestěhovala z dosavadního již nevyhovujícího objektu v roce 1993. Současný nájem vyprší již v roce 2015, po tomto datu se úřad může ocitnou bez jakýchkoli prostor.