Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Expozice Slovanské epopeje se otevře lidem

9. 05 2012 | Praha dnes představí expozici Muchovy Slovanské epopeje ve Veletržním paláci, ve čtvrtek se výstava otevře veřejnosti. Výstava měla být původně otevřena už před několika měsíci, zpoždění způsobily technické úpravy výstavních prostor. Instalace se také oproti původnímu plánu o 21 milionů korun prodražila.

Cyklus 20 obrazů inspirovaných slovanskou mytologií a dějinami Čechů a Moravanů se tak vrací na místo, kde byl v roce 1928 poprvé představen veřejnosti. Po druhé světové válce byly obrazy převezeny do Moravského Krumlova, kde byly vystaveny až do loňska. Jejich převoz do Prahy vyvolal spory mezi Prahou a Krumlovem.

Alfons Mucha obrazy daroval Praze. Chtěl ale, aby město pro plátna vystavělo novou budovu. To se dosud nestalo. Praha má Velkou dvoranu Veletržního paláce pronajatou od Národní galerie na dva roky. Pokud do té doby hlavní město nenajde místo pro trvalé umístění obrazů, bude jednat o prodloužení nájmu.
 
Výstava bude pro veřejnost otevřena od čtvrtka, a to vždy od úterý do neděle od 10:00 do 18:00. Vstupné bude činit 180 korun.
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO