KÁVA Z PŘEKAPÁVAČE I PRO TY NEJNÁROČNĚJŠÍ MILOVNÍKY KÁVY

Listopad i prosinec se často nesou ve znamení hledání inspirace pro ten pravý vánoční dárek. My jsme pro vás vybrali takový, který určitě potěší i ty nejnáročnější milovníky kávy – automatický překapávací kávovar The Sage Precision Brewer SDC400BSS od prémiové značky Sage. Je velice výkonný, snadno ovladatelný a je vyroben ze špičkových materiálů. Nerezová ocel a slitina ušlechtilých kovů je nejen zárukou kvality, ale i designového provedení.

Pro přípravu perfektní kávy je nezbytná správná a stálá teplota. Proto je překapávací kávovar vybaven dvěma systémy – systém Thermocoil hlídá teploty ohřevu vody a PID systém pak samotnou teplotu s přesností +/- 1°C. Kontrolována je i přesná doba louhování, která je dalším zásadním faktorem v procesu celé přípravy kávy. Čas a teplotu macerace je možné nastavit.

Automatický překapávač je zdatný pomocník, zvláště ve chvílích, kdy je třeba nachystat větší množství kávy najednou – při objemu 1,8 l dokáže totiž připravit objem kávy až pro 12 šálků. A to při volbě jednoho z 6 přednastavených automatických programů, z kterých si může vybrat každý podle své chuti a nálady. Program Fast je určen pro rychlou přípravu kávy, Strong pro nejsilnější chuť kávy. Dále kávovar nabízí volbu Pour Over, program studeného výluhu (Cold Brew) a samozřejmě také možnost osobního nastavení (My Brew). Výrobce splňuje režim Gold, který splňuje kritéria optimální přípravy šálku podle standardu Evropského centra přípravy kávy.

Uživatele určitě potěší i volba Auto Start, která umožňuje automatické spuštění kávovaru v přednastavený čas, nebo funkce udržování teploty Keep warm. Aby ovládání bylo snadné a přehledné, má kávovar podsvícený LED displej, na kterém se zobrazují všechny volby, běžící procesy i čas. Výrobci dbali i na bezpečnost, a proto je přístroj vybaven funkcí dětského zámku. Součástí výbavy je skleněná karafa, lžíce na kávu, papírové filtry na vodu a také testery na vodu.

Doporučená MOC je 7490, – Kč.