Kriminalisté provedli zátah na drogovou „kantýnu“ v Holešovicích

V úterý 17. července 2012 zadrželi kriminalisté prvního policejního obvodu v ulici Poupětova v Praze 7 sedmičlennou skupinu dealerů drog.

Během zásahu bylo zadrženo pět vietnamsky hovořících mužů, jedna žena a občan české republiky. Tato skupina zde dle zjištění Policie ČR distribuovala drogy nejméně od května tohoto roku. Prodej drog zde navíc probíhal neobvyklým, takřka až kuriosním způsobem. Dealeři ve věku od 21 do 41 let totiž drogu konzumentům prodávali jako u stánku s občerstvením, tedy z okna přízemního bytu přímo na ulici. Zejména ve večerních a nočních hodinách se „zákazníci“ shromáždili na chodníku a čekali, až se okno drogové „kantýny“ otevře. Tímto způsobem dealeři denně obsloužili desítky konzumentů.

„Chtěl bych touto cestou poděkovat Policii ČR, Obvodnímu ředitelství Praha I a pražské zásahové jednotce za rychlý postup v této věci i za profesionálně odvedený zásah. Zároveň bych také chtěl poděkovat všem občanům, kteří se na sedmou městskou část či na městskou policii v uplynulých týdnech obraceli a upozorňovali nás na to, že se v dané oblasti něco děje. I když jsme jim dříve nemohli poskytnout více informací, jejich podněty přispěly k vyšetřování a zdárnému završení celé akce,“ uvedl radní MČ Praha 7 Jaroslav Kopecký.
 
Zátah proti drogovým dealerům se uskutečnil chvíli před jedenáctou hodinou 17. července 2012. Kriminalisté prvního policejního obvodu společně s pražskou zásahovou jednotkou při bleskovém zákroku zadrželi všech sedm podezřelých. Na místě bylo zajištěno 30 gramů drogy a 50 tis. Kč v drobných bankovkách. Podezřelí následně skončili na policejní služebně, kde jim vyšetřovatel sdělil obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Čtyři zadržení skončili v policejní cele, kdy vyšetřovatel podal podnět k uvalení vazby, další tři jsou stíháni na svobodě. V případě odsouzení hrozí obviněným trest odnětí svobody až na pět let.