Na fotbalový zápas o Superpohár dohlédnou stovky policistů

Několik stovek policistů a další stovky strážníků budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku při pátečním zápase o Superpohár, v němž se v pražském Edenu střetnou fotbalisté Bayernu Mnichov a londýnské Chelsea. Policisté budou hlídat pohyb fanoušků po městě již od rána, v případě potřeby zajistí také jejich doprovod ke stadionu, informoval dnes na webu mluvčí pražské policie Jan Daněk. Velkoplošné obrazovky s přenosem v Praze nebudou. 

Mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová uvedla, že policisté budou hlídkovat na příjezdových komunikacích, budou ale také doprovázet fanoušky ve vlacích. "Zvýšené kontroly na hranicích zatím neplánujeme," dodala. 
    
Podle primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) by mělo přijet více než pět tisíc fanoušků jak z Německa, tak z Anglie. Navíc prý má Praha informace, že ze zahraničí přijedou další tří tisíce fanoušků, na které nezbyly vstupenky. Bezpečnostním rizikem je podle Hudečka i to, že zahraniční fanoušci z Praze neodjedou ihned po utkání. 
    
Praha navíc rozhodla, že po městě nebudou rozmístěny žádné velkoplošné obrazovky. Jednak se nejedná o české týmy, navíc to zvyšuje bezpečnostní riziko, řekl Hudeček. 
    
Podle mluvčího policie Jana Daňka se na bezpečnostních opatřeních budou podílet policisté z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, Speciální a Krajské pořádkové jednotky a také psovodi a policisté na koních. Připraven vzlétnout bude i vrtulník. Magistrát pošle do ulic mobilní kamery. "Zjistili jsme, že některá místa nejsou monitorována," zdůvodnil primátor Hudeček. 
    
Policejní mluvčí Daněk vyzval fanoušky, aby do Edenu nejezdili auty, ale kvůli omezené parkovací kapacitě v okolí stadionu využili hromadnou dopravu. "Ulice Vladivostocká bude v den utkání zcela uzavřena," uvedl Daněk. Pro zahraniční fanoušky vydala Praha speciální brožury, jak se dostat na stadion v Edenu. 
    
Páteční zápas mezi letošními vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy začne ve 20:45. Pro fanoušky, z nichž většina dorazí ze zahraničí, se brány stadionu otevřou o dvě hodiny dříve.
 
zdroj: ČTK