Neznámý řidič najel v Praze 7 do záchranáře a zranil ho

Neznámý řidič osobního auta dnes najel v Praze 7 do jednoho ze záchranářů, kteří tam byli přivoláni k muži s poruchou srdečního rytmu, a zranil ho na noze. Policie případ zatím vyšetřuje jako dopravní nehodu. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Na webu to uvedla i pražská záchranná služba, podle níž řidič najel na záchranáře úmyslně. Podle prvního zjištění policistů to ale bylo zřejmě nedopatřením či nepozorností. 

Událost se stala kolem 08:30 ve Strojnické ulici, průjezd na chvíli omezili záchranáři, když vyndávali bočními dveřmi sanitky potřebné pomůcky. "To projíždějícího řidiče osobního vozu natolik rozčílilo, že najel vozem na jednoho ze záchranářů a následně ujel. Napadený záchranář musel pro bolest kolene přerušit službu a po vyšetření nastupuje do pracovní neschopnosti," uvedla záchranná služba na svém webu. 
    
Policejní mluvčí k tomu uvedl, že podle prvotního zjištění ale o úmysl řidiče nešlo, bylo to spíše nedopatření nebo nepozornost. Samotného řidiče policie zatím ale nezjistila.
 
zdroj: ČTK