Praze vadí herny a drogy na Palmovce, chce tam zvýšit bezpečnost

Praha chce zvýšit bezpečnost na Palmovce, nechala tam proto umístit pojízdnou služebnu městské policie. Radnice v místě dlouhodobě řeší problém s prodejem drog. Vadí jí také velké množství heren v okolí. Služebnu včera otevřeli zástupci radnice Prahy 8 a městské policie.

Mobilní služebnu tvoří policejní dodávka, která je vybavena kanceláří. Podobnou mají strážníci na některých turisticky frekventovaných místech, jako je Staroměstské a Václavské náměstí.

"Cílem je omezovat přestupkovou a trestnou činnost jak v jednotlivých ulicích, tak před problémovými provozovnami," uvedl starosta Prahy 8 Jiří Janků (ODS). Služebnu podle starosty v listopadu doplní městské kamery v ulicích Heydukova a dalších částech Libně.
 
Podle radnice souvisí trestná činnost na Palmovce přímo s provozem některých heren. Za nejproblémovější považuje Praha 8 hernu, která sídlí Heydukově ulici 11. Radnice proto podle starosty požádala pražský magistrát, aby toto místo vyřadil ze seznamu povolených heren.
 
Kromě strážníků v místě podle radnice působí také kriminalisté z oddělení drog. Policie už dříve zadržela několik drogových dealerů, kteří v této lokalitě působili. "Pro kriminalisty je stále složitější pronikat do prostředí na Palmovce bez toho, aby byli odhaleni a distributoři drog včas varováni. Radnice bude i nadále s policií spolupracovat a poskytovat potřebnou součinnost," dodal starosta Janků.
 
zdroj: ČTK