Právě se nacházíte:

Sedmička se otevírá

Veřejná čítárna byla v Praze 7 otevřena již v roce 1903, pobočka knihovny pak o čtyři roky později. Počet knihoven se v průběhu let proměňoval a stejně tak i adresy a místa, kde knihovny sídlily. Otevření knihovny Sedmička je výsledkem spolupráce Městské knihovny v Praze a Prahy 7 a společné snahy nabídnout lidem knihovnu v prostoru s dobrou dostupností, moderním vybavením a příjemným prostředím. Takovou knihovnu mohou čtenáři od 16. června navštívit na rohu ulic Tusarova a Komunardů v Holešovicích. Slavnostní otevření proběhlo 18. 6. 2014 v 10.00 za účasti zástupce starosty Prahy 7 MUDr. Tomáše Kaštovského a ředitele Městské knihovny v Praze Tomáše Řeháka.

„Městská část Praha 7 a Městská knihovna v Praze se v roce 2012 dohodly, že společně vybudují novou knihovnu v reprezentativních a dobře dostupných prostorách. Jsem velice rád, že jsme mohli městské knihovně vyjít vstříc vytipováním vhodných prostor, realizací adaptace i nastavením sníženého nájmu. Díky naší spolupráci mohou občané v Praze 7 navštěvovat moderní a atraktivní pobočku, naplňující současné trendy knihoven 21. století,“ říká starosta městské části Praha 7 Marek Ječmének. 
 
„Knihovnu jsme budovali tak, aby nabídla všechny důležité služby, které v dnešní době lidé od knihovny očekávají. Službami se nemyslí jen výběr knih nebo internet, ale také příjemné prostředí, pohodlné sezení a třeba i kávovar,“ říká ke službám nové pobočky ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. 
 
Knihovna dobře vypadá – kompletní rekonstrukce interiéru a nová podoba fasády, která odkazuje na architektonické vyjádření 30. let využitím markýz a keramického obkladu. Má dobrou dostupnost – kousek od stanice tramvaje, otevřeno celý týden od pondělí do pátku a v úvahách je rozšíření o sobotní provoz. I moderní služby – hravé dětské oddělení, příjemný volný výběr knih (mluveného slova, časopisů, map), internetovna, společenská místnost pro pořádání akcí, wi-fi, bezbariérový přístup, kávovar, koutky pro příjemné posezení s knihou. 
 
„Myslím, že se nám podařilo splnit požadavek zadavatelů, aby vznikla knihovna světlá, příjemná, moderní a pohodlně a účelně vybavená. Interiér jsme ozvláštnili výtvarným prvkem v podobě originální stěnové grafiky, která znázorňuje hlavní architektonické dominanty Prahy 7,“ dodává architekt Tomáš Hořava z architektonického studia Hořava Architekti. 
 
Rekonstrukce byla realizována podle návrhu architektonického studia Hořava Architekti a financována městskou částí Praha 7 (prostor) a Městskou knihovnou v Praze (vybavení interiéru). 
 
Městská knihovna v Praze
pobočka Sedmička
Tusarova 65, Praha 7 / Otevírací doba: PO 13-19, ÚT 9-16, ST, ČT 12-19, PÁ 9-16.