VOJTĚCH DYK a B SIDE BAND v La Fabrice

Vojtěch Dyk a big bandová kapela B Side Band učí mladé lidi milovat jazz a swing. Vojtěch Dyk je v hudbě známý především jako frontman populární skupiny Nightwork. Baví ho, ale i jiné hudební žánry a spolupráce s brněnskou big bandovou kapelou pro něj byla výzva.

Repertoár koncertů sestavili Josef Buchta a Vojta Dyk z hitů, kterými kdysi publikum uchvátil Frank Sinatra nebo Ray Charles. Inspirovali se i skladbami méně známých kapel jako jsou Chicago, Earth Wind & Fire, Tower of Power. Na pražském koncertě zazní i cover verze hitů od Beatles, Nirvany, Oasis nebo Duran Duran.

Koncert Vojtěcha Dyka a B Side Bandu se koná v rámci Jazzových variací III, podpořených Magistrátem hl. Města Prahy. Pásmo jazzových koncertů uzavře 26. listopadu divadelní koncert Orchesteru Bandini. 14 členné originální těleso založili v Hamburku básník Rainer Blessing spolu s Jakubem Štorkem. Bohaté akustické složení, melodičnost a vypracované aranže, německé a české texty o lásce a hlavně co přichází potom v La Fabrice představí Orchester Bandini ve speciální divadelní úpravě režiséra Petera Serge Butka.
 
Více informací na www.lafabrika.cz .