Ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé) ostře reagoval na pískot, kterého se dočkal na pátečním Mezinárodním folkovém festivalu ve Strážnici. Během svého vystoupení se na něj spustil hlasitý pískot a nesouhlas od přítomných návštěvníků. Podle něj byl od začátku v nepřátelském prostředí, které bylo ovlivněné alkoholem a vedrem.